تبلیغات
قوانین و تکامل هستی

قوانین و تکامل هستی
قرآن کریم: وَ یُسَبِّحُ لِلا لله ما فی السَّمواتِ وَ ما فی الاَرضِ: هر آنچه در آسمان و زمین است ذکر خدا را می‌گوید 
قالب وبلاگ
نویسندگان

.


از قوانین هستی پیروی کنید

از قوانین هستی پیروی کنید

وقتی خالق مهربان هستی را خلق کرد یک سری قوانینی را بر آن حاکم ساخت که تحت عنوان سنت های الهی یا قانونمندی طبیعت از آن یاد می شود

وقتی خالق مهربان هستی را خلق کرد یک سری قوانینی را بر آن حاکم ساخت که تحت عنوان سنت های الهی یا قانونمندی طبیعت از آن یاد می شود. انسانی موفق شاد و آرام و با نشاط خواهد بود که این قوانین را بشناسد و با پیروی از آنها حمایت طبیعت را بر انگیخته و با جهان هستی و آفرینش همسو گردد .

● قانون اول: خلاء سبب جذب می شود

اگر می خواهید موهبت های الهی را جذب کنید . اگر می خواهید برنامه ریزی ها تلاش ها تلقین ها تجسمات و تلاش های ذهنی تان نتیجه دهد . اگر می خواهید دعا های تان مستجاب شود اول درون خود را خالی کنید .

ذهن و دل خود را از هر چه که بیهوده و زیان بار است خالی کنید . از کینه ها نفرت ها حس انتقام جویی حسادت و حسرت یاس و نا امیدی سوء ظن بدخواهی و کج اندیشی خود را خالی کنید .

خالی کردن دل و ذهن از بیهوده ها سبب پذیرش و جذب موهبت های الهی است . روش های خالی کردن دل و ذهن عبارتند از :

▪ بخشش و عفو کردن

بخشودن دیگران اول از همه لطفی است که ما در حق خود می کنیم تا میدان ذهنی مان خالی شود . اگر کسانی را که مستحق بخشوده شدن نیستند نبخشید و آن ها را در میدان ذهنی خود نگهدارید و هر صبح و ظهر و شب مدام آن ها را در میدان ذهن بیاورید و فکرش را تازه کنید تمام میدان ذهنی تان را اشغال کرده اید و دیگر جایی برای جذب موهبت های الهی باقی نمی ماند .

بخشیدن لزوما به معنی برقراری ارتباط دو باره با کسی که به شما لطمه زده است نیست . او را ببخشید و رابطه خود را با او در حدی حفظ کنید که موجب آسیب و لطمه دوباره به شما نشود .

▪ نگهداشتن زبان از آنچه بیهوده مضر و زیان بار است

زبان خود را از دروغ تهمت غیبت حرف های نا سزا و گفته های هرز در امان دارید .

▪ پر خوری را کنار بگذارید

کمتر و سبک تر بخورید تا انرژی کمتری به هضم غذا اختصاص دهید .

▪ از گناه خالی شوید

گناه یعنی سر پیچی از سنت های الهی و استفاده نادرست از یک نعمت . نزد خدا اعتراف کنید . اظهار ندامت و پشیمانی کنید . دل و جسم و روح خود را از گناه خالی کنید تا سبب جذب بخشش و موهبت های الهی به خود گردید .

به هیچ خواسته و هدفی وابسته نشوید

وابستگی ناشی از ترس و نگرانی از بر آورده نشدن آن هدف است . کسی که مطمئن است دعایش اجابت می شود و به وعده الهی ایمان دارد وقتی دعا کرد در مسیر تلاش آن را به خدا می سپارد و رهایش می کند آن وقت آن هدف با تلاش و ایمان درونی شما جذب شما خواهد شد .

● قانون دوم : قانون جریان و حرکت

حرکت عین زندگی است . ما ایستا نیستیم و باید حرکت کنیم . انرژی جسمانی را مصرف کنید . هر بخش از زندگی را که حرکت ندارد به جریان بیندازید .

ثروت یکی از چیزهایی است که باید جاری باشد تا زنده و سالم بماند و زندگی ببخشد . ثروت باید مولد سازنده و در حرکت باشد . آن را ببخشید خرج کنید در راه درست و سالم و در راه تولید و سازندگی حرکت دهید تا مایه حیات و شادی باشد .

داشتن زندگی پر شور و پر تحرک سوزاندن انرژی جسمانی نوعی پیروی از قانون جریان و حرکت است .

● قانون سوم : قانون نظم

در جهت حرکت آب رودخانه حرکت کنید تا آب شما را به راحتی با خود ببرد . هر مشکلی که پیش می آید به دلیل ایجاد اختلال در نظم کلی زندگی است . باید آن قسمت را پیدا کرد و نظم را در آن جاری کرد . یادتان باشد که همه تلاش ها پاداش دارند اما تلاش های منظم پاداش مضاعف دارند .

کسی که بی نظم است خود به خود تمام هستی و کائنات را در ضربه و لطمه زدن به خود یاری می کند . تمام کردن کارهای نیمه تمام و برنامه ریزی و تعیین وقت برای انجام کارها در زندگی همان ایجاد نظم است .

● قانون چهارم : قانون بارش

مهرتان را عشقتان را فکر مثبت نوی سازنده تان را لبخند و تبسم تان را انرژی مفیدتان را اطلاعات و دانسته های تان را بارش کنید . بارش یعنی بخشش بی مضایقه بدون توقع . بارش قانون بزرگ حاکم بر طبیعت است .

گفتار و اخلاق خوب لبخند به پدر و مادر نگاه پر مهر به همسر و فرزند شکر کردن و سپاسگزاری از خدا تشکر در مقابل لطف و محبت دیگران همه نوعی صدقه هستند . شکر انرژی شما را وسیع می کند و روحیه مثبت و انگیزه بیشتری به طرف مقابل می دهد .

هر چه را که می بخشید انتظار برگشت و معاوضه نداشته باشید تا بخشش شما جریان

● قانون پنجم : قانون پاکی

محیط زندگی خود را پاک و تمیز کنید . دل و ذهن خود را از نفرت نفرین کینه و دشمنی و نبخشیدن ها پاک کنید . زبان خود را از دروغ تمسخر تحقیر توهین انتقاد بی جا از دیگران پاک کنید . پاکی سبب جذب روزی است و روزی یعنی آسایش و آرامش زندگی .

● قانون ششم : قانون سحر خیزی

سحر خیزی قانون طبیعت است . از غروب آفتاب تا اذان صبح انرژی جاری در کائنات رفته رفته بیشتر می شود و استراحت و آرامش در شب شارژ عصبی و افزایش انرژی شما را به دنبال دارد . از اذان صبح تا طلوع آفتاب انرژی جاری در هستی در اوج خود قرار دارد . پس در این هنگام که روزی و حیات جریان دارد بیدار باشید و با خدا راز و نیاز کنید و از او بخواهید و طلب موهبت کنید . سپس به کار و تلاش بپردازید .

● قانون هفتم : قانون با هم بودن

همیشه انرژی جمع بیشتر از فرد است . بودن در جمع را دوست داشته باشید و با جمع باشید . حتی اگر با آن جمع همراه نیستید و حرفی برای گفتن ندارید بودن در آن جمع انرژی شما را افزایش داده و سبب افزایش طول عمر می شود .

● قانون هشتم : قانون هماهنگی

طبیعت سراسر هماهنگی است . موفقیت یعنی پیشبرد تمامی جنبه های زندگی به طور هماهنگ . شما دارای ابعاد گوناگونی هستید . بعد جسمی روحی معنوی و فرهنگی مالی تفریحی و ... باید تمام این جنبه ها را با هم جلو ببرید . هنرمندانه زیستن یعنی تمام ابعاد زندگی را با هم پیش بردن .

● قانون نهم : قانون تنوع

تنوع به ما روحیه حرکت جریان و نشاط می دهد . یک نواختی کسالت روحی به دنبال دارد . اگر شما یک جا بنشینید انجماد فکری به همراه خواهد داشت . محیط خود را عوض کنید . مسافرت این تنوع محیطی را برای ما ایجاد می کند . باید از لحظات عمر درست استفاده کرد . با ارزش های راستین زندگی کرد . موثر بود و موثر اندیشید .

● قانون دهم : قانون عشق

عشق اساس همه جذابیت هاست . همه موهبت ها از عشق است و بنیان هستی بر عشق الهی استوار است . اگر بخواهید چیزی را جذب کنید به آن عشق بورزید و به آن عادت کنید . مهربانی و عشق را تمرین کنید . با نعمات خدا خوشرفتاری کنید تا دوام بیابد . کسانی را ببخشید و به آن ها عشق بورزید که به شما بدی کرده اند . برای آن ها از خدا طلب خیر و هدایت کنید . قدر نعمت سلامتی و شادابی و زیبایی خود را بدانید و خدا را برای آن شکر کنید تا دوام یابد .
طبقه بندی: قوانین و تکامل هستی،
برچسب ها: بخشش و عفو کردن، قوانین هستی، از گناه خالی شوید، قانون نظم، قانون سحر خیزی، قانون جذب،
[ سه شنبه 5 بهمن 1395 ] [ 11:35 ق.ظ ] [ مجید کشتکار ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


بارالها...
از كوی تو بیرون نشود پای خیالم
نكند فرق به حالم
چه برانی،چه بخوانی
... چه به اوجم برسانی
چه به خاكم بكشانی
... نه من آنم كه برنجم
نه تو آنی كه برانی..
نه من آنم كه ز فیض نگهت چشم بپوشم
نه تو آنی كه گدا را ننوازی به نگاهی
در اگر باز نگردد...
نروم باز به جایی
پشت دیوار نشینم چو گدا بر سر راهی
كس به غیر از تو نخواهم
چه بخواهی چه نخواهی
باز كن در كه جز این خانه مرا نیست پناهی

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :